Biography

Uluslararası üne ve sayısız ödüle sahip DJ Ipek İpek İpekçioğlu Eklektik Berlinİstan diye tanımladığı tarzı ile farklı geleneksel müzik türlerini; türküleri, oyun havaları, balkanları, break beat, electro, house, Berlin minimal-techno, drumn Bass gibi elektronik müzik türleriyle harmanlayıp, Türkiye ve dünya müziğine farklı bakış açısıyla ve sınırları zorlamasıyla tanınmakta. Londra’da “World Music Dj competitionde birinci olmuş, ve İsveç QX magazini tarafından Hippest European dj olarak seçilmiş olan Ipek Ipekcioglu “MC of Transcultural understanding” olarak nitelendirilmektedir.

DJ İpek İpekcioglu, Trikont’dan cikan yine bol ödüllü Beyond Istanbul CD serisisinin yayıncısıdır. Ballhaus Naunynstraße’de yer alan Beyond Istanbul konserlerinin kuratörü olarak ve MyFest etkinlikleriyle Berlin kültür hayatına zenginlik katmaktadır.

Parçaları ve Remixleri DDR, Trikont, ve Doublemoon gibi labellerde daha önce yayınlanmıştır.   Istanbul’da ise Babylon, Garaj Istanbul, Ghetto gibi mekânlarda birçok kez sahne almıştır.DJ IPEK

One of the hottest DJ of Berlin and Istanbul, passing over musical borders, İpek İpekçioğlu – alias DJ IPEK – is known for her seductive fusion sound & dance music from Turkey, Or Asia and the Balkans. In her sets, she refers to folk electro fusion, Gypsy Funk & Break Beats & Pop, House & Minimal and Berlin Electro. A musical style by himself.