Biography

R A M P A P A

Eğlence müziğinde yeni soluk

Rampapa, şehir  yaşamından  kaçarak Datça’ya yerleşen birbirinden yetenekli beş müzisyenin biraraya gelmesiyle iki yıl önce kuruldu.  Müzisyenler , geçmişten gelen farklı müzik tecrübelerini ortaya koyarak Rampapa’nın Balkan-Gypsy ve Türk parçalardan oluşan  repertuarı ile canlı performanslar icra etmektedirler. Grubun oldukça ritmik ve eğlenceli repertuarında çeşitli Balkan dillerinde seslendirdikleri şarkıların yanı sıra  türkülere getirmiş oldukları yorumlar da dinleyicilerin gönlünü fethetmektedir.

Feride Yıldırım ( Mandolin, İrlanda Flütleri, Melodika, Vokal )

Uzun yıllar  dünya müzikleri yapan bir ekipte çeşitli enstrümanlar çalmayı öğrendikten sonra İrlanda Folk Müziğine ağırlık verip çalışmalarını bu yönde sürsürmüştür. Sonraları Balkan müzikleriyle tanışıp, Türk, Balkan ve İrlanda müziklerinin harmanlandığı bir repertuar ortaya çıkararak Rampapa’nın temellerini atmıştır.

Onur Hacet ( Gitar, Mızıka, Kajon, Back Vokal )

Bir tren yolculuğunda bulduğu mızıkayla müzik yaşamına başlamıştır. Multienstrümantalist Onur, eğitim almadan gitar, mızıka, kajon, flüt, klarnet, trompet gibi enstrümanları icra etmekte, hatta birden fazlasını aynı anda çalarak nadir bulunan yeteneğini paylaşmaktadır. Feride ile birlikte grubun kurucu üyesidir

Cemal Aram (  Darbuka, Kajon )

Yaklaşık 23 yıldır Türk vurmalı çalgılarını icra etmektedir. Hayatının yarısını geçirdiği Fransa’da kurduğu Chakaraka grubuyla beş yıl boyunca Avrupa’yı gezdikten sonra anavatana dönerek pekçok gruba eşlik ettikten sonra Datça’da Rampapa ailesine katılmıştır.

İlker Görgülü (Keman )

İzmir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Keman Bölümü’nde başlayan müzik eğitimine Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde devam ettikten sonra Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’ne girerek aynı üniversitenin Jazz/Performans bölümünden mezun olmuştur. Çeşitli orkestralara eşlik etmiş, baş kemancılık yapmış,  bir yandan tiyatro ve film müzikleri yazmıştır. İstanbul’dan göç ettiği Datça’da yolu Rampapa ile kesişmiştir.

Umut Soysal ( Bas Gitar )

Grubun en genç üyesi Umut, lise yıllarında bas gitar çalmaya başlamış, çeşitli bar ve otel programlarında pek çok gruba eşlik etmiştir. Farklı bir müzik tarzı arayışına girdiği esnada Rampapa’ya eşlik etmeye başlamış ve grubun alt yapısını tamamlamıştır.