HAKKIMIZDA
www.cafeturc.com Karagöz Sanat Evi’nin resmi internet sitesidir.
ÇALIŞMALARIMIZ
Müzik topluluklarımız 
Karagöz Sanat Evi yurt dışında ve Türkiye’de ki festival ve kültür kurumlarına müzik toplulukları önerir.  Dünya ülkelerinin müzisyenleri ile Türkiye müzisyenleri arasında ortak projeler hayata geçiren ve özellikle Türkiye müziğini uluslarası sahnelerde tanıtan bir kurumdur.
Şimdiye kadar önemli sayıda sanatçı ile yurt dışı konserleri de gerçekleştiren Karagöz Sanat Evi günümüzde şu toplulukların tanıtımını yapmaktadır :
Okay Temiz Oriental Wind
Gülcan Kaya
Çağdaş Mevlana Aşıkları Topluluğu
Duygu Üstünel
Kumpanya İstanbul
Hasan Yarımdünya
Kastamonu Köçek Topluluğu 
Mehmet Evren Hacıoğlu
Seval Eroğlu & Nida Ateş İkilisi
Dj Ipek
 

Bilgi merkezimiz

Karagöz Sanat Evi, geleneksel ve çağdaş müzik şanatçı ve toplulukları üzerine araştırmalar yapıyor.

Bilinen ve bilinmeyen sanatçı ve toplulukları tespit ederek, bunları bir veri tabanı üzerinde koruyor. Yıllardan beri ilişkide olduğumuz geniş müzisyen ağıyla yapılanan bu veri tabanı ; halk müziği, sanat müziği ustalarını, güncel müziğin önemli isimlerini ve ön plana çıkmamış çok sayıda sanatçıyı bir bilgi merkezinde topluyor.

Karagöz Sanat Evi, bu birikim sayesinde düzenli çalıştığı toplulukların yanısıra, Türkiye’nin usta müzisyenleri ile de projeler gerçekleştiriyor. Yurt içi ve dışında festivaller ve diğer kültür kurumlarının beklenti ve gereksinimlerine uygun konser önerilerinde bulunuyor, onlara projeler üretiyor.

Roman müzisyenler

Karagöz Sanat Evi aynı zamanda Roman müzisyenler ile ilgili bilgi ve iletişim alanında Türkiye’nin en donanımlı kurumdur.

Türkiye’nin üst düzeydeki roman müzisyenleri ile uzun yıllara dayanan bir sanat ilişkisine sahiptir. Kurumumuz bu alanda, küçük virtoz bir topluluktan, büyük çılgın orkestralara varan projeleri kısa zamanda gerçekleştirebilecek bilgi ve tecrübe birikimine sahiptir.

Sanatçı konaklaması

Karagöz Sanat Evi, müzik ve farklı kültürel alanlardaki sanatçılara residence – konaklama imkânı sunuyor.  Ulusal ve uluslararası alanda sanatçıların yaratım ve üretim çalışmalarına ev sahipliği yapabiliyor. Karagöz, bu kapsamda topluluk ve sanatçılar için bir çalışma yeri olup, müzik, resim, fotoğraf, heykel, sinema, video, tiyatro, dans, sokak gösterileri vb  konularda, kültür dünyasının yaratan insanlarına açık, üretim, buluşma ve sergi mekânı olarak da hizmet görüyor.

Nimri Kullukları Sanat Projesi – Doğada Sanat

Keban’ın Nimri köyü dağlarını süsleyen kulluklar, çobanların taşları üst üste koyarak yuvarlak şekilde yaptıkları, iki metre yüksekliğinde, tepesinde bir sopa ve sopanın başında bir at yada sığır kafası iskeleti bulunan, insanların dağlarda yön bulmalarına yarayan şamanik yapıtlardı.

Dünyanın birçok ülkesinde, dağlık bölgelerde yer alan kulluklar, Nimri köyünde yakın zamana kadar varlıklarını sürdürüyorlardı.

Karagöz Sanat Evi, kaybolmaya yüz tutan bu kullukları, Nimri köyünde bir sanat projesi olarak yeniden canlandırıyor.

www.nimrikulluklari.com

Kenan Öztürk