HAKKIMIZDA
www.cafeturc.com Karagöz Sanat Evi’nin resmi internet sitesidir.
ÇALIŞMALARIMIZ
Müzik topluluklarımız 
Karagöz Sanat Evi yurt dışında ve Türkiye’de ki festival ve kültür kurumlarına müzik toplulukları önerir.  Dünya ülkelerinin müzisyenleri ile Türkiye müzisyenleri arasında ortak projeler hayata geçiren ve özellikle Türkiye müziğini uluslarası sahnelerde tanıtan bir kurumdur.
Şimdiye kadar önemli sayıda sanatçı ile yurt dışı konserleri de gerçekleştiren Karagöz Sanat Evi düzenli olarak şu toplulukların tanıtımını yapmaktadır :
Duygu Üstünel
Okay Temiz Oriental Wind
Gülcan Kaya
Çağdaş Mevlana Aşıkları Topluluğu
Önder Focan
Seval Eroğlu & Nida Ateş İkilisi
Kumpanya İstanbul
Hasan Yarımdünya
Kastamonu Köçek Topluluğu 
Mehmet Evren Hacıoğlu
Savaş Zurnacı
Dj Ipek
 – Müzisyenler bilgi merkezi
Karagöz Sanat Evi, geleneksel ve çağdaş müzik şanatçı ve toplulukları üzerine araştırmalar yapar.
Önemli gördüğü sanatçı ve toplulukları tespit eder. Halk müziği, sanat müziği ustalarının, güncel müziğin önemli isimlerinin içinde bulunduğu bir bilgi merkezi oluşturmuştur.
Karagöz Sanat Evi aynı zamanda çingene müzisyenler ile ilgili bilgi ve iletişim alanında Türkiye’nin en donanımlı kurumdur.
Bu birikim sayesinde düzenli çalıştığı toplulukların yanısıra Türkiye’nin en usta müzisyenler ile de projeler gerçekleştirir. Yurt içi ve dışında festivaller ve diğer kültür kurumlarının beklenti ve gereksinimlerine uygun konser önerilerinde bulunur, onlara projeler üretir.
– Sanatçı konaklaması – residence
Karagöz Sanat Evi, müzik ve farklı kültürel alanlardaki sanatçıların residence – konaklama mekanı olarakta çalışma yürütür. Ulusal ve uluslarası alanda sanatçıların yaratım ve üretim çalışmalarına ev sahipliği yapar.
Karagöz Sanat Evi,bu kapsamda topluluk ve sanatçılar için ender çalışma yeri olup, müzik, resim, fotoğraf, heykel, sinema, video, tiyatro, dans, sokak gösterileri, edebiyat, el sanatları, mimarlık, felsefe,…vb kültür dünyasının yaratan insanlarına açık; üretim, buluşma ve sergi mekanıdır.
Kenan Öztürk