Konserlerimiz

Geçmiş konserlerimiz
TÜRKİYE :
Yapı Kredi Festivali – Istanbul
Juan Carlos Caseres (Argentine), Italyan Kültür Merkezi

Juan Carlos Caceres (Argentine), Atatürk Kültür Merkezi

Quarteto Cedron (Argentine), Atatürk Kültür Merkezi

Candye Kane (USA), Ministry Club

Sœur Marie Keyrouz (Lüblan), Aya Irini Kilisesi

Amelita Baltar (Argentine), Ministry Club

Salvatore Adamo (Belgique), HArbiye Açik Hava Tiyatrosu
İS SANAT – Istanbul
İvo Papazov (Bulgarie)

Bratsch (France)

Christina Branco (Portugal)

Nikos ve Yasemin Saragoudas (Grèce)

Bratsch (France)

Cesaria Evora (Cap Vert) 2 concerts
Centre Culturel Français – Istanbul ,   Ege Hi’Jazz Orkestra

 

AUTRES CONCERTS :

Esin Afsar, Forum Culturel de Blanc Mesnil,

Frères Erköse, Forum Culturel de Blanc Mesnil

Frères Erköse Gipsy Swing Festival, Angers St. Barth,

Frères Erköse La Villette Jazz Festival,

Okay Temiz Magnetic Band, Maison de la Musique, Nanterre,

Okay Temiz Magnetic Band Centre Culturel J.Houdremont, La Courneuve,

Frères Erköse Half Note, Atina, (7 konser),

Frères Erköse Mylos, Selanik, (9 konser) ,

Yildiz Ibrahimova, Ivo Papazov, Half Note, Atina, (7 konser),

Okay Temiz Magnetic Band, Nedim Nalbantoglu ; Gipsy Swing Festival, Angers St. Barth

Okay Temiz Magnetic Band , Conservatoire de Montreuil,

Yildiz Ibrahimova, Ivo Papazov Transversales, Verdun, ,

Yildiz Ibrahimova, Ivo Papazov, Instants Chavires, Montreuil,

Hasan Yarimdünya , Fete de la Ville-La Courneuve,

Hasan Yarimdünya, La Nuit de l’Orient Proche, Fontenay sous Bois,

Okay Temiz Magnetic Band, Ivo Papazov, Festival Tranches d’Europe Express, Rouen,
Türkiye Müzik Günleri
Voiron şehri
Festival de 38eme Rugissant de Grenoble, Okay Temiz Karşılama
Cite de la Musique – Paris

Cité de la Musique – Paris

Mahmut Demir Ateliers des instruments de l’Anatolie avec

Sulukule Ensemle, concerts jeunes public,

Conférence, La Musique turque avec Jerôme Cler, İnci Çayirli, Kenan Öztürk. Sabahat Akkiraz, Musa Eroglu Sulukule Ensemble Nilüfer Akbal Birol Topaloglu, Fotem, Okay temiz Kaşılama
Elazığ Musiki Cemiyeti ve Fotem Boğaziçi Quartet İnci Çayirli
Lyon, Auditorium de Lyon

Conférence, Türk Müzigi, Sami Sadak Türkiye Müzik gecesi, Birol Topaloglu, Fotem, Elazig Musiki Cemiyeti, Okay Temiz Karsilama, Bogaziçi Dörtlüsü Fête dans le Café turc
Dieppe şehri

Ulusal Sahne Sulukule Ensemble, Sabahat Akkiraz,
Saint Claude şehri Kültür merkezi

Bogaziçi Dörtlüsü, Sabahat Akkiraz Birol Topaloglu ve  Fotem Exopsition de peintures de Zehra Kaptan Aral ve Cihat Aral

……………………………

Yildiz Ibrahimova, Ivo Papazov, Okay Temiz  ; Festival Banlieues Bleues, Paris

Festival de l’affiche, Chaumont, Exposition de Caféturc

Sabahat Akkiraz ,Festival Les Orientales, Saint Florent le Vieil

Ivo Papazov , Festival de Saint Denis ‘Magic Balkan’

Ivo Papazov , Festival le Vent des Forets, Pierfitte sur Aire

Ivo Papazov, Festival des Villes des Musiques du Monde, Aubervilliers

Kumpanya Istanbul, Festival des Villes des Musiques du Monde,  CAF Aubervilliers,

Kumpanya Istanbul, Le Centre Culturel Jean Houdremont -La Courneuve

Kumpanya Istanbul, Festival Tranches d’Europe Express, Rouen,
Birol Topaloglu , Festival Tranches d’Europe Express, Cantleu,

Kumpanya Istanbul,Centre Culturel Jean Houdremont, La Courneuve,

Sabahat Akkiraz, SESC Sao Paulo-Brezilya,  , 2 konser

Ensemble Koçek de Kastamonu, Birol Topaloglu , Festival Les Orientales, Saint Florent,

Ivo Papazov, Les Journées de la Clarinette, Les Dominicains de Haut Alsace,

Okay Temiz Karsilama, Festival Sud a Arles,

Sulukule Ensemble, Mittel Festival, Friuli, Italya,

Sulukule Ensemble,Festival Estate Musicale Sorrentina, Italya,

Paris Şehir Tiyatrosu ( Théâtre de la Ville)  ile alevi müziğini tanıtmak amacıyla İstanbul’a bir basın gezisi düzenlendi.  Paris Şehir Tiyatrosu Sabahat Akkiraz konseri öncesi yapılan bu ziyarete ; Le Monde, Liberation, Le Figaro, Nouvel Observateur, France Culture et Canal Metzo TV basın kuruluşlarından gazetecilerin  katıldı.  Fransız basını konuya geniş yer verdiği ziyaret kültür kanalı Metzo Sabahat Akkiraz üzerine bir belgesel film yaptı. Long Distance albüm şirketi, Sabahat Akkiraz’ın konserini canlı kayıt yaparak « Alevi türküleri » isimli bir albüm çıkardı.

Ensemble Köçek de Kastamonu, CAF Aubervilliers,

Ensemble Kochek de Kastamonu., Le Lieu Unique, La Scène Nationale de Nantes,
Sabahat Akkiraz, Museum Kunst Palast, Düsseldorf,

Conciergerie-Paris, La Rencontre Internationale des Contes, Türk KAhvesi Dekoru

Kumpanya Istanbul, Le Monument Théâtre de la Ville de Paris,
BUDA CD şirketi tarafından Kumpanya Istanbul topluluğunun  «Kumpanya Istanbul, Trakya çingene Fanfarı » CD si çıkarıldı.
Sulukule Ensemble – Hüsnü Şenlendirici , Luftansa Festival of Baroque Music, Londra,

Sulukule Ensemble – Hüsnü Şenlendirici , Festival Archi Milano, Italya,

Kumpanya Istanbul, Ivo Papazov , Festival d’Ile de France, « Nuit Tsiganes », Cirque d’ Hiver de Paris.

Les Derviches Tourneurs , Aix en Musique, L’ensemble Süleyman Erguner,

Bratsch – Sulukule Ensemble (Hüsnü Senlendirici), Festival Villes des Musiques du Monde.
Kumpanya Istanbul, Half Note, Atina  (7 konser)

Ivo Papazov, Sulukule Ensemble (Hüsnü Senlendirici) , Festival Sur les Routes des Musique Tsiganes- IFS,

Kumpanya Istanbul, Strictly Mundial, Marseille,

Kumpanya Istanbul , Chapelle Ste. Catherine, Aix en Provence,

Derviches Tourneurs d’İstanbul (Ensemble Istabul Mevlana Aşıkları), Monaco

«La Nuit des maîtres – Ustalar gecesi », Maison de la Culture d’Amiens-Scène Nationale, Erol Parlak, Trio Clarinette de Gelibolu (Hasan Yarimdünya), Ensemble Köçek de Kastamonu.

« La Nuit des Maîtres – Ustalar gecesi », Le Théâtre de la Ville de Paris, Erol Parlak, Hasan Yarımdünya ( Ensemble clarinette de Gelibolu) , Ensemble Kochek de Kastamonu.

Nikos et Yasemi Saragudas, Festival Les Orientales, Saint Florent le Vieil,

Alfredo Rodriguez, Fête de la musique, Espace Scarabe, La Verriere,

Nikos ve Yasemi Saragudas , Fête de la musique, Cite de la Musique de Paris,

Sulukule Ensemble (Hüsnü Senlendirici), Festival Les Traversées de Tatihou,

Birol Topaloğlu , Festival Les Traversées de Tatihou Kumpanya

Istanbul, Festival Cap Sud, Belgique

Kumpanya Istanbul, Le festival de Romans, Romans şehri.

Juan Carlos Caseres, Half Note, Athènes, (7 konser )

Sulukule Ensemble (Hüsnü Senlendirici),  Haapavesi folk festival, findland,
Kumpanya Istanbul, Sziget festival, Budapeste,

Gülcan Kaya , La Comédie de Reims,

Gülcan Kaya , Théâtre de la Ville de Paris,

Sulukule Ensemble (Hüsnü Senlendirici), Le Cap, Aulnay Sous Bois,
KNAR,Théâtre de la Ville de Paris,

Sulukule Ensemble, Babel Med Music, Marseille,

Sulukule Ensemble , Scène d’Hiver-Cabaret Sauvage, Paris,

Gülcan Kaya, Babel Med Music-dock des Suds, Marsiya,
Gülcan KAYA konserleri ( Zaman Production ile)

Festival Les Orientales – St Florent le Vieil,

Gülcan Kaya Festival Wereldfesst – Utrecht (Hollande,

Gülcan Kaya Festival Evora Classica –Evora -Portugal,

Gülcan Kaya Festival El Qantara-Bourges, Gülcan Kaya Festivals les Suds–Arles, Gülcan Kaya Festival voix des Femmes–Anvers,

Gülcan Kaya Festival voix des Femmes-Liege,Gülcan Kaya
Okay Temiz Oriental Wind, Sao Paulo SESK – Pompeia Okay Temiz Oriental Wind, Sao Paulo SESC-Belenzinho

Dervishes Tourneurs d’Istanbul, Palais de Chaillot – Paris

Gülcan KAYA konserleri ( Zaman Production ile)

Gülcan Kaya, Festival Voix de Femmes, Anvers – Belçika

Gülcan Kaya, Festival Voix de Femmes – Liege,

Belçika Gülcan Kaya, Institut du Monde Arabe, Paris,

Gülcan Kaya, Theatre de Vendome,

Gülcan Kaya, Maqam, Lille Gülcan Kaya, Théâtre de Rezé

Gülcan Kaya, ADEM, Genève
Kumpanya Istanbul « Turkish Delight 2 » Scène d’Hiver, Parc de la Villette,  Paris

Selim Sesler -Techno Roman Project , Festival Les Orientales, St. Florent,

Techno Roman Project-Selim Sesler, Festival Evora, Evora, Portugal,

Ulas Kurtulus Ünlü, Festival de la Musique Sacrée, Tunus

Ensemble Hasbihal,  Gülcan KAYA, Théâtre de la Ville, Paris
Cité de Musique de Paris – « Istanbul Project 2007 »

Selim Sesler, Techno Roman Project, Cité de la Musique, Paris

Ensemble Byzance, Derviches Tourneurs Mevlevis d’Istanbul, Salle Pleyel, Paris

Erkan Ogur & Ismail Hakki Demircioglu, Cité de la Musique, Paris

Kardes Türküler, Cité de la Musique, Paris

Önder Focan, Bosphorous Project, Cité de la Musique, Paris

 

Dervihes Tourneurs Mevlevi d’Istanbul, Le Lieu Unique, Nantes

Kumpanya Istanbul, Festival International de Bombard, Cleguerc,
Selim Sesler, Rencontre International de la Clarinette, Glomel,
Kumpanya Istanbul, Centre Culturel, Garges les Gonnese
İvo Papazov, Festival Les Escales, Nantes
Ege Hi’Jaz Orkestra, Atina Half Note ( 7 konser )
Techno Roman Project, Lizbon, Fora de Si festival
Orchestre Karagöz d’Ayvalik , Festival de Villes des Musique du Monde, La Courneuve.

Orchestre Karagöz d’Ayvalik, Festival de Villes des Musique du Monde, Pierrefite,
Orchestre Karagöz d’Ayvalik , Festival de Villes des Musique du Monde à La Courneuve
Orchestre Karagöz d’Ayvalik , Festival de Villes des Musique du Monde, à Aubervilliers.
Ege Hi’Jazz Orchestra, Festival Timitar, Agadir – Maroc
Önder Focan, Cafeturc, Saison de Turquie, Paris
Önder Focan – Sibel Kaya, Cafeturc, Saison de Turquie, Paris
Birol Topaloglu, Cafeturc, Saison de Turquie, Paris
Ege Hi’Jazz Orchestra, Cité de l’Immigration, Saison de Turquie, Paris
Gülcan Kaya, Parvis Scène Nationale, Saison de Turquie, Tarbes,
Gülcan Kaya, Palais du Congres, Saison de Turquie, Ajaccio,
Orchestre Karagöz d’Ayvalik – Fanfaraï, Festival de Villes des Musique du Monde, Saison de Turquie -Aubervilliers.
Selim Sesler, Les Abattoirs, Saison de Turquie, Bourgoin
Ensemble de la Musique Clasique Turque d’Istanbul – (l’Ensemble du Ministère de la Culture), Théâtre de la Ville, Saison de Turquie, Paris
Zülfü Livaneli, Théâtre de la Ville, Saison de Turquie, Paris
Derviches Tourneurs d’Istanbul, Scène Nationale de Sablé, Théâtre de la Ville, Saison de Turquie, Sablé.
Techno Roman Project, Le Cap, Saison de Turquie, Aulnay Sous Bois
Derviches Tourneurs d’Istanbul, Centre Culturel, Saison de Turquie, Garges les Gonnese
Techno Roman Project, Centre Culturel, Saison de Turquie, Garges les Gonnese
Kumpanya Istanbul, Festival Sziget, Budapeşte
Ensemble de la Musique Classique de Samsun , (l’Ensemble du Ministère de la Culture) –  Eğe Hijaz Orkestra  – Scène d’Ete, Villette – Paris
Nida ATEŞ  – Seval EROĞLU, Théâtre Antoine Vitez d’ İvry – Paris
Derviches Tourneur d’İstanbul – Mohammed Briouel Endülüs Ensemble, Fes Kutsal Müzik Festivali,  Fas.
Gülcan Kaya, Musiquat Festivali, Tunus

 

Karagöz Sanat Evi yöneticisi Kenan Öztürk’ün La Courneuve Şehri (Fransa )  Jean Houdremont kültür merkezi dünya müziği program sorumlusu olarak gerçekleştirdiği konserler :
Alain Stivel (France), Arthur H (France), Alfredro Rodriguez (Cuba), Alim Kasimov (Azerbaidjan), Amelita Baltar (Argentine), Amine ve Hamza M’Raihi (Tunisie), Angelique Ionatos (Grèce), Antonio Ruiz (Espagne), Arbat (France), Attirail (France), Alemu Aga (Ethopie), Les Solistes Azermaris d’Addis-Abeba (Etophie), Antonio Zambujo (Portugal), Astier & Frère Sakarine Trio (France), Antonio Rivas (Colombie), Amelia Saat Wu (France-Réunion), Amrat Hussein Gypsy Trio (Inde), Ampouilh (France), Azalais (France),
Benat Achiary & Pedro Soler duo (France – Espagne), Bojan Z (France), Bratsch (France), Batukadajazz (Réunion), Barbara Luna ( Argentine), Beltuner (France), Benzine (France), Boubakcar Traoré (Mali), Boya (Balkans),
Benat Achiary & Pedro Soler duo (France – Espagne), Bojan Z (France), Bratsch (France), Batukadajazz (Réunion), Barbara Luna ( Argentine), Beltuner (France), Benzine (France), Boubakcar Traoré (Mali), Boya (Balkans), Benois Doremus (France), Arnaud Van Lancker-Atcharav (Belgique)
Candye Kane (USA) Casa de la Trouva (Cuba), Catherine Lara (France), Cheb Mami (Algérie), Cheick Tidiane Seck (Mali), Cheika Remitti (Algérie), Christian Escoude (France), Claude Nugaro (France), Cuarteto Cedron (Argentine), Clarinette Balkans ; Yorgos Maggas, Hasan Yarimdünya, Ivo Papazov (Grèce-Turquie-Bulgarie),  Chantal Grimme (France), Cartel del Barrio (France), Charlotte etc.(France), Casta Cali (France), Claire Zalamansky (France), Cheur Berbère d’Ile de France (Algérie), Chant Sacré Gitans en Provence (France),
Debout Sur le Zinc (France), Dezorientale (France), Diane Dufresne (Canada), Diwan de Bechar (Maroc), Djivan Gasparyan (Arménie), Doudou N’Diaye Rose (Sénégal), Drole de Sire (France), Daphné (France), Darshan (Algérie-Inde), Denechau Jase Musette (France)
Emer Mayock Band (Irlande), Ensemble Esat Ruka (Albanie), Ensemble Tartit (Mali), Etna (Grèce), Erköse Kardesler (Turquie), Estrad (France)
Famille Lela (Albanie), Fawzi el Aiedi (Irak), Femmeouz T (France), Francis Bebey (Cameroun), Françoise Atlan (France), Forabandit (France-Turquie-Iran), Fanfare Nationale du Mali (Mali),
Georges Moustaki (France), Giovanna Marini (Italie), Glaz (France, Gnawa Diffusion (France_Algérie), Guichen (France), Gitans du Rajasthan (Inde),
Hadja Kouyate (Guinée), Herminia Rodriguez (Espagne), Hoodoo (USA), Hamon Martin Quintet (France), Haidouti Orkestar (Balkans),
Idir (Algérie), Issa Hassan & Elie Malouf (Liban), Ivo Papazov (Bulgarie),
Juan Carlos Caceres (Argentine), Juliette Greco (France), Justin Vali (Madagascar), Juan Carmona (France), Juliette (France),
Khaled (Algérie), Konstantina (Grèce), Kumpanya Istanbul (Turquie), Kaloome (Catalogne), Kumpania Zelwer (France), Kamkars (Iran), Kerbedig (France), Kareyce Fotso (Cameroun),
L’Orpheon (France), La Famille Valera Miranda (Cuba), La Tipica (Argentine), La Tordue (France), Lamia Safieddin (Liban), Les Etoiles (Argentine), Leoned Fall (France), Le Changüi de Guantanamo (Cuba), Lisa & Antonio Negro duo (France), Lo Cor de la Plana (France), Lolomis-Zakouska (Balkans)
Malakaster (Albanie), Madragore (Grèce), Mahmut Demir & Özcan Dursun (Turquie), Manu Dibango (Sénégal), Marc Peronne (France), Marcel Azola (France), Maria del Mar Moreno (Espagne), Mariana Ramos (Cap Vert), Michel Portal (France), Mugar (Fransa-Algérie), Musafir (Inde), Mehmet Erenler(Turquie), Mafalda Arnauth (Portugal), Marthe Vassalo (France), Motion Trio (Pologne), Mercedes Peon (Espagne), Monsieur Lune (France), Montanaro Duo (France), Mamani Keita (Mali), Malietes (Méditerranée),
Nawal (Comores), Neba Solo (Mali), Nedim Nalbantoglu–Roberto Presov (Turquie-Roumanie), Oedo Sukereku Taiko (Japon), Noluen le Buhé (France), Nolwenn Korbell & Soig Siberil Dup (France), Nasima (Algérie), Ni Malagasy Orkestra (Madagascar),
Orchestre Taarab de Zanzibar (Tanzanie), Officina Zoe (Italie), Okay Temiz (Turquie), Orchestre de Rabat Arabo Andalou (Maroc), Orchestre National de Barbes (France), Orchestre Karagöz d’Ayvalik (Turquie), Odysée Jamaïque (Jamaïque), O’Djila (Serbie), Orlando Poleo (Vénézuela),
Pan a Paname (Trinidad), Passio ( Italie), Pierre Lozere (France), Poupa Claudio (France), Pevar Den (France), Pauline Crose (France), Pennou Skoull (France), Patrice Kala (France),
Renegades Steelband Orchestra (Trinidad), Rassegna (méditerranée), Rachel des Bois (France), Plantec (France), Rido Bayonne (Congo), Roland Tchakounté Trio (Cameroun), Rocio Marquez (Espagne),
Sabri Brothers (Pakistan), Salif Keita (Mali), Sanacore (France), Sandra Rumelino (Argentin), Sapho & Orchestre de Nazareth (France–Palestine), Slonovski Bal (Serbie), Souad Massi (Algérie), Spaccenapoli (Italie), Stephane Athanas & Contemp’Arabic Ensemble (Suisse), Sivan Perwer (Turquie), Samia Diar (Algérie), Sandrine Monlezun (Bulgarie), Seheno (Madagascar), Söndörgö (Hongrie), Seydina Insa Wade (Sénégal), Sawt al Chark duo (Syrie)
Tambour de Burundi (Burundi), Tarikavali (Inde), Teca Calazans (Brésil), Tetes Raides (France), Theofilo Chantre (Cap Vert), Thierry Robin (France), Ti Jaz ( France), Tri Yann (France), Trio Chemirani (Iran), Trio Esperanca (Brésil), Thomas Pitiot (France), Trenk (France), Tous Dehors (France), Thomas Bellorini (France), Télamuré (Italie), Tany Manga Malagasy (Madagascar), Télamuré (Italie),
Vishten (Canada), Wafa Ghorbal (Tunisie), Wang Li et Yom duo (France-Chine),
Yann Thiersen (France), Yeau Terre Foulbe (Guinée), Youval Michemacher (France), Yankele (France), Yakhouba Sissikho (Gambie),
Zerrad Trio (France), Zayen (Algérie)

Kenan Öztürk’ün  Blanc-Mesnil şehri Forum Culturel merkezinde programladığı konserler
Alfredo Rodriguez (Cuba), Camilo Azuquita (Panama), Diferenças (Portugal), Da Silva (Portugal), Dikes (France),  Havana Expresse – Fino Gomez (Uruguay), Hermia Rodriguez (Espagne), Henri Dikongue (Cameroun), La Tordue (France), Juan Carlos Casers (Argentine), Alix Quoniam (France), Angelo Da Silva (Portugal) Chick Tidiane Seck (Mali), Bevinda (Portugal), Chapeu Preto (Portugal), Paris Combo (France)